Faranjit İçin Bitkisel Çay Tarifleri

Faranjit Türleri Nedir ?

Faranjit İçin Bitkisel Çay

Faranjit İçin Bitkisel Çay

Farenjit temel olarak orofarinkste inflamasyon olarak açıklanmaktadır.Eğer faranjit tedavisi doğru zamanda tamamlanmazsa, bronşit olarak ilerleyebilir.Akut ve kronikleşmiş olarak 2 türü vardır.Akut olanların tanısını koymak daha kolay çünkü kronikleşmiş olanlardan daha belirginlerdir.Boğaz ağrısı, daha az kaşıntılı ve kuru his, ses kısıklığı, kızarık boğaz akut belirtileridir.Bunun aksine aksine hastalar bronzlaştırılmış faranjitte boğaz ağrısı daha az hissediyor.

Faranjit Nedenleri Nelerdir ?

Viral enfeksiyonlar ve bakteriler genellikle faranjite neden olur.Bazen ağızda mantar enfeksyonu da faranjite neden olabilir.Ayrıca boşluklar bakterilerden sorumlu olabilir.Çok sıcak şeyler veya aşırı soğuk şeyler tüketmek, sigara tüketmek gibi durumlar kötü sonuçlar doğurabilir.

Faranjitler İçin Bitkisel Çay Tarifleri

Bitkiler her zaman insanlar için bir çare olarak kullanılmıştır.İnsanlar bunu pişirme, demleme veya çiğ tüketme gibi farklı şekillerde kullanıyorlar.Ancak en iyi bilinen bitki çaylarıdır.İşte bitkisele çay tarifleri ;

Turmerik Çay

Solunum yolu enfeksiyonu için derin etkisi vardır.Ayrıca pulmoner hastalıklara da iyi gelir.Zerdeç üzerine iki kez yada günde 3 kez içilmesi gereken bir çaydır.Ayrıca ılık süt ilavesiyle hastalıklara karşı hazır durumdasınız.

Turmerik Çay

Faranjit İçin Bitkisel Çaylar

Tatlı Çay

Fesleğen bir magnezyum kaynağıdır ve mükemmel bir antioksidandır.Fesleğen tüketmenin alternatif bir yolu da yaprakları çiğnemek veya çay yapmaktır.

Nane Çayı

Nane, faranjit gibi hastalıklar için tüketilmesi en uygun ürünlerden bir tanesidir.Boğaz ağrısı ve solunum yolu rahatlamaları için hızlı iyileşme sağlar.

Faranjit İçin bitkisel Nane Çayı

Faranjit İçin bitkisel Nane Çayı

Sarımsak doğal antibiyotik olarak kullanılan önemli ürünlerdendir.Sarımsak pişmiş veya pişmemiş olarak tüketilebilir.Günde 2-3 bardak tüketilmesinde sakınca yoktur.

Ateş Çiçegi

Ateş çiçegi faranjit için mükemmel bir koruyucu ve doğal bir ilaçtır.Erken evrelerde günde 2-3 bardak tüketilebilir.Daha sonra semptonlar gözükmeye başladıgı zaman haftalık olarak düzenli tüketilmelidir.Bir tatlı kaşıgı ateş çiceği ile bir bardak kaynar su 10 dakika demlendikten sonra bu karışım doğal çay veya gargara olarak kullanılabilir.

Faranjit İçin Bitkisel Çay Tarifleri
5 (3 Oy)

Yorum Alanı