Faranjit Bitkisel Tedavi İçin Yardımcı Gıdalar ve Adaçayı Kürü

Faranjit bitkisel tedavi konusu dikkatli olmamız gereken önemli bir nokta. Bir doktora danışmak her zaman önceliğiniz olmalı. Burada okuyacağınız tüm tavsiyeleri uygularken lütfen dikkatli olun. “Faranjit Bitkisel Tedavisi” konusuna girmeden önce belirtmek istediğim iki önemli şey var.

Öncelikle faranjit tedavisinde temiz havanın önemi hakkında konuşmak istiyorum. Neredeyse hastaların yarısından fazlası, virüslere bağlı faranjit (viral faranjit) hastasıdır.  Geri kalanların yarısından fazlasının nedeni bakterilerdir (bakteriyel faranjit). Şimdi sormak istediğim soru: Faranjit bulaşıcı mıdır? Evet, çünkü faranjit genellikle virüsler ve bakterilerden kaynaklanır. Virüsler ve bakteriler hava yoluyla bulaşırlar. Bu nedenle faranjit tedavisi için temiz hava (ortamı havalandırma) konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Ortamı mümkün olduğu kadar çok havalandırmaya çalışın. Bulunduğunuz yeri havalandırın ki havanın kurumasına ve virüslerin ve bakterilerin yayılmasına engel olun.

İkinci olarak, kapalı alanlardaki hava kuruluğu farenjit hastalarını oldukça kötü etkiler. Özellikle kış aylarında, evdeki ısıtıcılar evi ısıtırken havayı da kuruyorlar. Bunu önlemek için, evi sürekli havalandırmanız gerekir. Ancak kış aylarında dışarısı çok soğuk olduğu için, pencereleri açarak evi her zaman havalandıramazsınız. Bu duruma bir çözüm olarak, kalorifer peteklerinin üzerine bir bardak su koyabilirsiniz.

 Sarımsak kürü ile faranjit bitkisel tedavisi :  Doğal bir antibiyotiktir ve yüzlerce hastalık için faydalıdır. Sarımsak, faranjite de çok faydalıdır. Faranjite yakalanmadan önce veya yakalandıktan sonra, faranjit için bitkisel tedavi olması adına sarımsak kullanın. Sarımsağı faranjite karşı bitkisel kür olarak tüketirseniz, faranjit gibi birçok boğaz hastalıklarını önleyebilirsiniz. Özellikle kış aylarında ve etrafınızda faranjit hastası olan kişiler olduğunda sarımsak tüketimini arttırın. Ayrıca sarımsak kürü, faranjit hastalığına yakalananlar için, faranjit tedavi sürecini hızlandırır. Faranjit tedavisi için sarımsak kürünü şu şekilde tüketebilirsiniz: Çiğneme, sarımsaklı yoğurt yeme, sarımsaklı ayran içme, vs.. Bu şekilde tedaviden etkili sonuçlar alırsınız.

 Bal kürü ile bitkisel faranjit tedavisi :  Yüzyıllardır birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bal, doğal antibiyotiklerden biridir. Bal, faranjit tedavisi için kullanılabilecek en güzel bitkisel çözümlerden biridir. Bal tüketmek aynı zamanda boğazı rahatlatır.

  Zencefil kürü ile faranjit bitkisel tedavisi :  Zencefil de faranjit tedavisinde kullanılabilir. Etkili antioksidanlar arasında gösterilen zencefil, salatalarda kullanılabilir. Zencefil çayı da hazırlayarak içmek de bitkisel tedavi yöntemlerinden biridir.

  Nane kürü ile bitkisel faranjit tedavisi :  Nane, faranjit sebebiyle tahriş olmuş boğazın iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca ferahlatıcıdır ve tahrişi rahatlatarak hastalığı kısa sürede atlatmaya yardımcı olur.

 Limon kürü ile faranjit bitkisel tedavisi :  C vitamini açısından çok zengin olan limon, faranjit için yararlı olan diğer bitkisel kürlerden biridir. Salatalarda ve yemeklerde kullanılması, faranjit tedavisi sürecinde oldukça yardımcı olur.

Faranjit Bitkisel Tedavi İçin En İyi Kür – Adaçayı Kürü

Faranjit için en iyi bitkisel tedavi kürü adaçayı ile gargara yapmaktır. Adaçayı, faranjit tedavisi için inanılmaz bir bitkisel kürdür. Her akşam, 1 bardak kadar suda adaçayı kaynatacaksınız. Daha sonra yarısını akşam gargara yapıp, diğer yarısını sabah gargara yapacaksınız. Akşam yarısıyla gargara yaptıktan sonra, bardakta kalan yarısının üstünü bez veya bir kağıtla kapatın ki içine toz veya başka bir şey karışmasın.

Faranjit Bitkisel Tedavi İçin Yardımcı Gıdalar ve Adaçayı Kürü

Faranjit Bitkisel Tedavi İçin Yardımcı Gıdalar ve Adaçayı Kürü

Faranjit Bitkisel Tedavisi İçin Adaçayı Kürü Yapılışı

Faranjit adaçayı kürü için gerekenler:

  1. Öncelikle 2 tutam (8-10 gram) adaçayı
  2. 1 bardak su

Faranjit adaçayı kürü yapılışı:

Adaçayını suda 8-9 dakika kaynatın. Daha sonra suyu süzerek soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra yarısı ile birkaç dakika gargara yapın ve diğer yarısının üstünü kapatın. Ertesi gün sabahında, kalan diğer yarısını da birkaç dakika gargara yapın. Boğazınıza ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz. Dikkatli olmanız gereken bir konu var ki, adaçayı kürünü her akşam taze olarak kullanmanız gerekir. Yani her akşam kaynatmanız gerekir.

Sonuç olarak, özellikle okul çağındaki çocuklarınıza faranjit için bitkisel kür olarak adaçayı gargarası kürünü uygulatmanızı öneriyorum. Çocuklarımız her gün onlarca çocuğun arasına giriyor ve bulaşıcı olan faranjit hastalığına yakalanma riskini taşıyor. Bu kadar büyük bir risk karşısında önlem almamanız

Faranjit Bitkisel Tedavi İçin Yardımcı Gıdalar ve Adaçayı Kürü
5 (4 Oy)

Yorum Alanı