Emziren Kadınlarda Faranjit Ameliyatı

Emzirme gibi bu titreyen, ihale dönemleri bile, akut faranjit olarak adlandırılan sıkıntılarla gölgelenebilir. Semptomların ortaya çıkış nedeni vücudun hormonal değişikliklerinin yanı sıra çok sayıda çevresel faktörü de gösterebilir: kurak hava, aşırı nem, aşırı kuruluk veya hava kirliliği gibi virüsler ve enfeksiyonlar.

Dahası, emziren bir kadının dokunulmazlığı zayıflar çünkü bu dönemlerde vücut birikimden fazlasını verir. Bu nedenle, boğaz ağrısı, öksürük, ateş, ses kısıklığı ve burun akışı gibi faranjit belirtileri ortaya çıkabilir. Genellikle bir annedeki faranjit, bağımsız bir hastalık değil, akut solunum yolu hastalığının bir bulgusu.

Emziren Kadınlarda Faranjit

Annenin vücudu stres yaşar, hayatında yeni ritüeller, düzensiz beslenme alışkanlıkları, bir yenidoğan hayatının ilk aylarına eşlik eden uyku eksikliği maalesef doğumdan sonra bağışıklık sistemine katkıda bulunur ve sonuç olarak hastalık. Ancak, daha önce bir kadın zaten kronik faranjit varsa, hastalık bu dönemde de ortaya çıkabilir. Her durumda bir emziren kadın için teşhis, kalifiye bir uzman tarafından yapılmalıdır çünkü zamansız tedaviye başlanılması ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir.

Anne sütü verdiği zaman faranjit, anneyi doğal yemeyi reddetmeye zorlar. Ancak uzmanlar, gerçekten gerekli olduğu durumlarda pek fazla durum olmadığını söylüyorlar. Sütlü bir bebeğin vücudunda, virüs partikülleri, enfeksiyona neden olamayan mikroplar ve enfeksiyona karşı hazır antikorlar da bulaşarak güvenilir bir koruma sağlar. Bir çocuğun asıl tehlikesi, annenin bir maske takması şartıyla, yalnızca alınmış olan ilaçlardır. Birçoğu laktasyon sırasında yasaklanmıştır, bu nedenle faranjit, yalnızca çocuğun değiş tokuşu ve zararsız ilaçları seçecek bir doktorun gözetiminde tedavi edilmelidir. İlaç tedavisinin yardımcı olmadığı durumlarda, faranjit ameliyatı gereklidir.

Emziren Kadınlarda Faranjit Ameliyatı
5 (2 Oy)

Yorum Alanı